Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie,

Místní organizace Komunistické strany Československa byla založena v květnu 1945.Ustavující schůze se konala v bývalém Barnetově hostinci na náměstí. Prvním předsedou byl zvolen František Hyksa. Velmi rychle dosáhla organizace 200 členů. Další místní organizace vznikly v Telegrafii / pozdější Tesla / Isolitu, lomu ČSD.

 

V roce 1990, vznikla současná ZÁKLADNÍ ORGANIZACE KOMUNISTICKÉ STANY ČECH A MORAVY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                             

ZO KSČM Jablonné nad Orlicí  :  724256265

 

 Předseda ZO KSČM v Jablonném nad Orlicí  Karel Petřík 

 

Vážení spoluobčané,

  opět po delší době se hlásím o slovo, proto, že se kolem nás událo hodně důležitých událostí  ke kterým bych se chtěl vyjádřit.

 Volby do Evropského parlamentu  ve dnech   24. - 25.05.2019   se vyznačovaly velkým nezájmem voličů, proto, že oni vědí, že se v Bruselu jedná o nich bez nich. Je zajímavé, že některé strany, které jsou ve volebních preferencí, na vypadnutí, mají poměrně dobré zastoupení v Evropském parlamentu  a některým zavedeným stranám se počet poslanců v Evropském parlamentu snížil na minimum.  Evropský parlament, který má 750 poslanců s přemrštěnými platy a dalšími příplatky má hlavní úkol regulovat oprávněné zájmy účastněných republik, a ne  nesmyslně měnit názvy potravin, které jsou místně desetiletí zažité a určovat výši daní. Evropský parlament přerozděluje velké finanční prostředky, které jdou na projekty o nichž se ví, že se jedná o sypání zlata do černé díry. Na světě jsou ještě místa, kde lidé umírají hladem, proto, že jim nikdo nepomůže, Evropská unie je těžkopádný kolos, těžko zvládá řešit problémy., má zpomalené reakce a komu by měl pomoci, tak nepomůže. Počet členů Evropského parlamentu by se měl snížit o  cca 100 poslanců a republikám by se  měl dát větší prostor při rozhodování o svých potřebách. Vlivem nízké účasti voličů se tam dostávají osoby, které by tam neměli být, protože nesprávně reprezentují naší republiku.  Na zasedání třeba vůbec nepřijdou, nebo se dostaví  opilí a spí  V konečném důsledku to znamená, že nejsou vyjednány takové podmínky, aby některé republiky nebyly diskriminovány a více se hledělo na jejich národní zájmy.

Politická mapa  sdružení a stran zastoupených v Parlamentu v posledních letech hodně změnila. Předseda vlády  a  hnutí ANO mají vykročeno směrem dopředu. I když  Babiš hlásá, že jeho sdružení není ani levicové, ani pravicové, mu věří  30 % voličů a volí jej i členové  jiných politických stran, proto, že bez obalu řekne jak to myslí a co občané potřebují, Babiš řekne několik  vět a je tam všechno důležité. Někteří politici půl hodiny mlátí prázdnou slámu  a posluchač se ptá co vlastně měl  na  mysli. Babiš dělá odvážná rozhodnutí, na které se předešlé vlády neodvážily.. 

Zajímavé je, že se opět  dostávají do popředí  strany, které se podílely na  mohutném rozkrádání a tolerovaly manipulace na státních zakázkách. Rozkrádalo se i pod světlem.Tajné akcie měli zelenou a nemohli se zrušit, aby soused nevěděl  v  čem držitek tajných akcií podniká. Zatím co na Slovensku tajné akcie zrušily už v roce 1997, protože věděli co je to za  podvody a kolik financí tajně odplulo  na Britské Panenské ostrovy, na Kypr a do jiných daňových rájů. Majitel byl neznámý. U nás i po  dvaceti pěti letech byl problém je zrušit. Je to také tím, že někteří politici jsou na svých místech od revoluce, teplá  mista  mají zaručená do důchodu, proto, že  parlamentní strany  napříč politickým spektrem,  nemají kádrové rezervy, aby je mohly nahradit. Pokud se poslání změní v povolání, tak je to špatně.

 Nová strana, která nyni vystoupila do popředí, je strana Piráti. I když někteří opravdu vypadají jako piráti, tak mladí lidé jim věří a volí je. Volí je asi proto-že se jmenují Piráti..
Když se zeptáte proč je volí, tak řeknou, že jsou  dobří, ale proč jsou dobří, nevědí, prostě jsou dobří, Strana Piráti  se řadí mezi pravicové  strany  a nemají ještě ustálené názory. Kdo sleduje internet si určitě přečetl, že minulost některých členu je velmi pochybná.                

Na pováženou je skutečnost, že v naší republice je 24 000  bezdomovců. A  z toho je 2600 lidí, kteří nemají  ještě osmnáct let a to je na pováženou. Jak se to stane, že se člověk stane bezdomovcem a kdo je živí?  V dnešní době je na trhu práce hodně volných pracovních  míst  a každý se muže uplatnit, dle svého  nadání. Hodně lidí je také  bez domova  vlivem podvodných machinací, které stát toleruje. Lichvářské úroky a  exekutoři, kteří dluhy vymáhají  se dopouštějí trestných činů a občan se  neumí bránit a zaplatit advokáta  by jej poslalo úplně na dno.

Předseda ZO KSČM  -  Karel Petřík    říjen 2019