Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČÍNSKA LIDOVÁ REPUBLIKA

 
 

 Pravdivé zprávy o Číně

-----------------------------------------------------------------------------
 

 

  První vyrobené velké dopravní letadlo v Číně.

Updated: 2015-11-02 14:47

By Wang Wen(chinadaily.com.cn)

First made-in-China large plane rolls off assembly lines

 

První dopravní letadlo C919, je zde vidět v modré a zelené livreji vyrobené  v Šanghaji, sjelo z nově postavené  montážní linky 2. listopadu, 2015. [Photo / IC]

 V Číně  první  vyvinuté velké letadlo pro osobní dopravu C919 sjelo montážních linek v pondělí 2. listopadu 2015.

Má 168 sedadel a 156 sedadel  C919 očekává se , že bude soutěžit s Boeingem a Airbusem v oblasti střední velikosti letadel.

Komerční společnost  Aircraft Corporation Číny představila první letadlo poté, co sjelo v jejich  montážním závodě z výrobní linky v Šanghaji.

Standardní dolet letadla je 4,075 kilometrů, a  společnost již obdržela 517 objednávek od 21 klientů, doma i v zahraničí, v závislosti na možnostech  společnosti.

C919 bude mít první let v roce 2016, po dokončení nastavení palubního systému a instalaci zkušebního zařízení pro  letový provoz..

Představení letadla na slavnostní ceremonii. C919 in Shanghai, Nov 2, 2015. [Photo/IC]


 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rusko a  Čína  podporují své partnerství, včetně vojenských vazeb - Putin.

May 20, 15:14 UTC +4
"Jsem přesvědčen, že rusko-čínské strategické partnerství se bude nadále zvyšovat," řekl ruský prezident
© AP / TASS TV

Šanghaj 20. května. / ITAR-TASS /. Zahájení společného námořnhoí cvičení se Čínský prezident Xi Jinping ruský prezident Vladimir Putin řekli s jistotou, že vazby mezi oběma zeměmi budou vybudovány, včetně vojenské oblasti.

"Jsem přesvědčen, že rusko-čínské strategické partnerství bude nadále zvyšovat," řekl Putin, otevření námořního cvičení s kódovým označením Společné moře 2014 ..

Poznamenal, že bilaterální vojenská spolupráce se rozvíjí plodně.

"President Xi Jinping se stal první zahraniční vůdce, který navštívil provozní ovládací centrum ruského ministerstva obrany. Společné námořní a anti-teroristické cvičení se konají pravidelně. Ruští a čínští námořníci získali zkušenosti spolupráce v reálných podmínkách, konvoje  lodí s chemickými zbraněmi ze Sýrie, řekl ruský prezident.

Uvedl, že rusko-čínské bojové kamarádství má  dlouhodbou tradici. "Musíme si uvědomit, že v druhé světové válce, byli naše země  spojenci a bojovaly s agresorem dohromady. Snaha našich národů bude nastavena, jako věčný příklad statečnosti, vlastenectví a síly ducha, řekl Putin.

Poznamenal, že Rusko vždy s  čínskými partnery, a uctívalo památku  tisíců ruských krajanů, kteří položili své životy za osvobození severovýchodní Číny.

"Příští rok budout oslavy 70. výročí vítězství ve druhé světové válce. Budeme organizovat slavnosti u příležitosti tohoto výročí v bilaterálním formátu a v rámci Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO). Jsem přesvědčen, že budeme slavit tento významný den důstojně, "dodal ruský prezident.

 

Převzato z iternet. zpravodajství ITAR-TASS

Upravil : Dr. M.V.

 

Čínský rozhlas Peking v Čestině :

                                                          

Hlavní stránka

       

 ČÍNSKÉ PROVINCIE

 

 Pro informace klikni na banner

 

 

VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

  

 

  2.-velka-cinska-zed.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
English (auto-detected) » Hungarian